Česká televize vytváří černé seznamy nežádoucích osob?

Z přípisu na sociální síti Facebook 12.září 2018

Přidám svou zkušenost s pořadem "Máte slovo" v ČT. Na jaře t. r. byl pozván k M. Jílkové jako jeden z panelistů bývalý ministr ZV a předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda. Každý panelista má právo vzít si s sebou do publika několik svých lidí (vím to zcela bezpečně, protože jsem tam sám kdysi vystupoval - na téma klimatických změn). Zavolal jsem tedy Cyrilovi, (známe se přes 20 let) s prosbou, aby mne v ČT uvedl jako jednoho ze svých průvodců. Odpověděl vstřícně, že zná jednoho redaktora a mé jméno mu předá. Za chvíli se ozval zpět s alarmující zprávou od tohoto redaktora tzv. "veřejnoprávní České televize": "ČT má své černé seznamy, a tvé jméno je v nich, takže tě tam nepustí."
Večer po skončení pořadu jsem na Cyrila čekal před vchodem do ČT a s politováním jsmemu vytkl, že tuto nehoráznou skutečnost nesdělil prostřednictvím živého vysílání všem divákům, jako memento nepřijatelné bolševické cenzury v naší tzv. demokratické společnosti...
Ing. Jiří Pavel Pešek ECSSU

Pokud existují "černé seznamy" nežádoucích osob, pak je někdo musel vypracovat, někdo schválit a někdo vyžaduje jejich dodržování. Vše toto jednání je protiprávní a zjevně diskriminační.

Paragaraf 402 Trestního zákoníku č. 40/2009 Sb. Stanovuje, že je trestná diskriminace skupiny lidí, neboť kdo uplatňuje apartheid nebo rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou nebo třídní segregaci nebo jinou podobnou diskriminaci skupiny lidí, bude potrestán odnětím svobody na pět až dvanáct let.