Chybějící rozum žádná „náhlá“ iniciativa EK nezachrání

Asi jako se pomátla aktivistka Šabatová, tak se pomátla Evropská komise (EK), která rozbila léta budované vztahy v Evropě skoro napadrť.

EK spolu s Evropskou centrální bankou vůbec nedokázala přesvědčit váhající státy k přijetí eura. Jistěže, přijetí měny provázejí podvody kryté slovem "solidarita" a záruky bez omezení. Kdo by do takového sebevražedného projektu dobrovolně šel? Ačkoli je euro druhou nejdůležitější měnou na světě, zaostává za dolarem téměř ve všem a jen zvyšuje zranitelnost EU. Ale plán byl zcela opačný. Nevyšel. A ani nemohl. (Zdroj:https://1url.cz/XMKGQ).

EK poněkud ztrnule přihlíží a dovoluje, aby byla EU skutečně vypleněna Čínou. Převzetí přístavů (Řecko prodává přístavy Číňanům ) a ​letištních zařízení je jen začátek, druhou etapu představují investice a zejména země jižní a východní Evropy by uvítaly čínské investice s otevřenou náručí. Zatím jim EU nabízí leda tak vychytralé a pro národní důchody nic nepřinášející montovny.

Vrcholem jsou sankce proti Rusko. Pro koho platí a pro koho ne? Německo si klidně staví plynovod Nord Stream 2, který zvýší už tak vysokou evropskou energetickou závislost na Rusku. Snaha přihodit nějaké to euro Turecku nápadem na plynovod z Baku resp. Kaspického moře jenom závislost Německa na jiných zdrojích prohloubí. A Turecko dnes už žádným spolehlivým partnerem není.

A co dělá EK? Vymýšlí směrnice proti držení historických zbraní a podobné....Co už může být zbytečnějšího.