Co říkal Matteo Salvini na tiskové konferenci ve Varšavě:

"Navrhl jsem lídrovi PiSu Jarosławu Kaczyńskému - a hodlám to navrhnout také ostatním - pakt pro Evropu, smlouvu se specifickými závazky, desetibodovou platformu založenou na modelu smlouvy, kterou jsme podepsali v Itálii. Tato smlouva by měla překonat rozdíly mezi politickými stranami a mezi geografickými a kulturními tradicemi. Mým cílem je vytvořit spojenectví mezi těmi, kteří chtějí Evropu zachránit. Musíme to prosazovat především v příštím Evropském parlamentu...."

"Navrhujeme společný program, který nabídneme ostatním stranám a národům v Evropě. Tento společný program je založen na určitých tématech, jako je ekonomický růst, bezpečnost, rodina, evropské křesťanské kořeny - témata, která někteří činitelé v Bruselu odmítají řešit..."

"Vydali jsme se cestou nových nápadů a idejí v Evropském parlamentu, které se budou lišit od dominantního centrismu pravice i levice, který vždy řídil Evropu... Jsem si jist, že výsledkem nadcházejících evropských voleb bude to, že socialisté a komunisté již nebudou mít v Bruselu takovou váhu - napáchali už dost škody..."

"Chceme-li změnit EU, musíme být ctižádostiví - a přemýšlet velkolepě. Chceme být přítomní ve všech evropských zemích a spolupracovat s ostatními stranami hájícími národní suverenitu... Vím, že lidé v mnoha zemích si přejí změnu. Nyní máme historickou příležitost: nastal čas nahradit francouzskou osu italsko-polskou aliancí."