Děti odkazu Hitlera a Merkelové politika

Adolf Hitler, vůdce Třetí říše a zakladatel nacionálního socialismu, pojímal nacionální socialismus jako sloučení nacionalismu a socialismu tj. vlastnictví výrobních prostředků státem. Ve své řeči k 20. výročí založení NSDAP z 24. února 1940 mj uvedl, že jeho program nebyl ničím jiným než programem budování nové německé národní říše. Byly to teze síly doby - nacionalismus a socialismus - a byly podrobeny nové definici a aby z této definice se obě teze slily v jednu. Obě myšlenky musely být přeformovány v jednu jedinou ideu a mohly být potom nositelkami nové síly. Síly, jak řekl Hitler: "...která učiní Říši jednoho dne opět velikou, svobodnou a mocnou."

Dnes, čtyřicet procent východních Němců by volilo: SPD, Die Linke a Zelené. 30% je naopak pro AfD. Merkelová zavedla Německo do spárů hitlerovského odkazu, byť se jméno Hitlera nepoužívá.

Připomeneme,že program nacionálně socialistické německé strany práce (NSDAP) z roku 1920 měl mimo jiné následující požadavky: Zrušení příjmu bez práce a přičinění, tedy zlomení úrokového otroctví; zestátnění všech dosud zprivatizovaných podniků (trustů); podíl dělníků na zisku velkých průmyslových podniků; vybudování rozsáhlého zajištění ve stáří; vytvoření zdravé střední třídy a její zachování, okamžitou komunalizaci velkoobchodů a jejich pronájem za výhodné ceny malým živnostníkům; národním potřebám přizpůsobenou pozemkovou reformu, vytvoření zákona o bezplatném vyvlastnění pozemku pro obecně prospěšné účely atd.

Pokud to někomu až příliš připomíná současné teze Bruselu s jejich "udržitelným" růstem, tak není na omylu.