EU zajistila mír… to je ale lež jako věž

Už po právní stránce je to nesmysl, protože EU vzniká k 1.1.1993 a II. Světová válka skončila v roce 1945. Podstatou míru v Evropě bylo vědomí politiků bipolárního světa tj. v USA a SSSR, že válka by byla zničující pro obě strany. Jak říkal J.F.Kennedy: To je jedno, že máme třikrát více raket než Rusové, když na zničení celé zeměkoule jich stačí pár kusů..

Rovnováha mezi NATO a Varšavskou smlouvou byla základem míru v Evropě a EHS tak leda sekundovalo jednání dvou mocností. Žádná dnešní EU by ani nebyla schopna míru dosáhnout, jak je vojensky mizerná i s tou atomovou Francií.

Pokud dnes říká rakouský kancléř Sebastian Kurz, že je to s tím zajištěným mírem v Evropě poněkud jinak, je jeden z mála, který nehodlá dál lhát ve věci zřejmé.

Jeho vlastními slovy: "Na jedné straně je třeba reagovat na porušování mezinárodního práva a ruskou agresi. Na druhou stranu je důležité udržovat dialog. A děláme to, protože zajistit mír na tomto kontinentu je možné pouze s Ruskem, a ne, když budeme proti němu."

(FOTO S.KURZ: www.kremlin.ru)