Evropa soudní samolibostí velmoci k ničemu nedonutí

Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu vzbuzoval rozporuplné pocity už po jugoslávské tragédii. Přestože bylo známé, kdo válku rozpoutal a jak se v ní kdo choval, jediným obžalovaným bylo Srbsko a jeho velitelé. Ale takhle jednoduché to nebylo a ani být nemohlo.

Zločin agrese se v Haagu u ICC stal až příliš vágním pojmem a začal se jevit jako politický nástroj "uvědomělé" části světa. 

Podle ICC by stíhání čelili například i členové elitních jednotek amerického námořnictva Navy SEALs, kteří v roce 2011 v Pákistánu zabili vůdce teroristické sítě Al-Káida Usámu bin Ládina. Podle ICC ale žádnou agresí není žádný útok migrantů na hranice EU. Proto ICC mimo jiné neuznávají ani Čína a ani Rusko . Ačkoliv původním cílem Mezinárodního trestního soudu bylo otevřít cestu spravedlnosti obětem masových zločinů, cíl byl  zjevně nahrazen politikařením.

"Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu je nelegitimní, nebezpečný a pro Spojené státy je "už mrtvý". Prohlásil to bezpečnostní poradce Bílého domu John Bolton a uvedla to ČT 24.