František Jonáš: Berlín je zase na špičce špatností

Po "úspěchu" USA ve Vietnamu, vymyslel poradce pro otázky národní bezpečnosti USA Z. Brzezinski Vietnam pro SSSR ..Afghánistán.

Tehdejší Sovětský svaz nikoho z členů Varšavského paktu nenutil k účasti na dobrodružství mimo Evropu. Stačil by pokyn a naši "představitelé" by se mohli přetrhnout.

Za poslední desítky let, nechápeme mnozí, o co tam v Afghánistánu jde, kromě udržování status quo , tj.udržování stálého konfliktu a chaosu. O wolfram? Jiné rudy?

Místní obyvatelstvo navyklé bojům, vidí nepřítele v každém cizím vojákovi, tedy i těch , co jim "pomáhají". Včetně těch našich.

Jednou s Talibanem, pak proti, jednou je Usama bin Ládin cvičen proti SSSR, pak je proti všem, zejména proti školitelům...Nechápu za co a proti čemu se podílíme na misi v Afganistanu a čemu to pomáhá? Proč se nesoustředíme na ochranu Evropy a vlastních zemí, nebo vlastní země? Do Afganistanu nás měli přepravovat letadla Casa, co tam nedoletí, ale šlo o kšeft s Naťáckou podporou a najednou jedna naivní ministryně čelí obžalobě už devět let.


Náš kontinent je v zatím v největším, tedy v jednom z největších ohrožení, momentálně ne mezi sebou, ale z venku. Ti co (ne)vládnou v Bruselu si to neuvědomují a Berlín je zase na špičce pelotonu špatností , kterou oblékl do humanity, aby se to zase obrátilo do konfliktů mezi sebou. To už zase Němci potřebují válku?