František Jonáš: Kdysi jsme si mysleli, jak jsme chytří.

Kdysi, když jsme ještě "nepatřili do EU" a teprve o to bojovali, tu bylo všechno naše, i když to "ukradli" komunisté. Většina obyvatel tu i šťastně a bezpečně žila. 

No poslouchali jsme Hlas Ameriky, BBC a docela jim věřili, že tu žijeme opravdu v neštěstí, bez svobody a demokracie. Smáli se tomu, že právo na práci je vyjádřením demokracie.. Vše z Moskvy se nám jevilo špatně. 

Teď patříme do Evropy a vzpomínáme třeba na soběstačnost a kvalitu potravin, vodné a stočné za 0,8 Kč za kubík a s údivem se koukáme, co se stalo a děje a stalo v Libyi, Syrii, Iráku,Afganistanu...... 

No a spoléháme na Moskvu, že odolá vstupu mezi elitu, tedy Západní kulturní hodnoty. Naše armáda se nám zdála směšná, teď se nám zdá tragická a justice se nám zdála nespravedlivá, teď už se nám to ani nezdá. 

Často si posteskneme a vzpomeneme na doby, kdy nám byla trnem v oku tzv.falešná morálka, teď není žádná. Tomu se říká kvadratura kruhu, a nebo spíše NEGACE, NEGACE a vítězství pravdy a lásky, totálně totalitní.

Teď do Evropy patříme a stále o to více usilujeme, zejména "naše" Eu komisařka a "našich" 9 EU poslanců, ti už tam patří spolu se STAN, TOP09 a dalšími....No a 1,2milonů chodých a cca 900000 občanů v exekuci? Kolik ještě bude třeba na větší patření do Evropy?