Hugh Fitzgerald: Thilo Sarrazin a obavy v Německu

Thilo Sarrazin je bývalým německým centrálním bankéřem, který již několik let pozoruje vliv milionů muslimských migrantů na německou společnost.

Mnoho Němců bylo v minulosti šokováno Sarrazinovou tezí, že muslimové dělají Německo "hloupější", což znamenalo, že nízké IQ muslimů a jejich nedostatek vzdělání způsobuje problémy v německých školách a pracovištích.

Proto jediným oprávněným důvodem k odmítnutí nové Sarrazinovy knihy "Nepřátelské převzetí. Aneb: Jak islám brzdí pokrok a ohrožuje společnost" by byl fakt, kdyby jeho kritika byla přehnaná nebo neopodstatněná, jeho analýza byla vadná, jeho použití zdrojů bylo pochybné, jeho závěry byly nespravedlivé.

Jedná se o legitimní obavy. Vzhledem k vraždě a chaosu, které následovaly po zveřejnění muslimských karikatur v dánském tisku, jsou obavy i z nové knihy Sarrazina oprávněné.

Ale pokud by takové strachy mohly diktovat obsah nebo dokonce i publikování knih na téma islámu, muslimští cenzoři by vyhráli a Západ by byl zbaven informací, které právě teď potřebuje. Pokud vůbec chápe význam a hrozbu islámu.

Doplněk redakce: Zda vůbec něco chápe Merkelová, je ale zbytečné se ptát

(Text autora zkrácen redakcí)