Jana Nýtová: Výroky Macrona a Merkelové jsou už na úrovni čirého nerozumu

Krize EU je zjevná, protože "elity" už nemají nic jiného než své deklamované prázdné hodnoty. K nim nově přidaly vyhrožování tzv. neposlušným státům. To moc moudré není.

Pokud vládnoucí elita nemá důvěru, dochází ke krizi identity. EU se pro evropské obyvatele stavá veřejným nepřítelem,  a proto ex poradce amerického prezidenta Steve Bannon pokládá ultraptravicové strany za vlastenecké a za budoucnost Evropy.

Současná zoufalostEvroposké komise složené z alkoholika a z odložených politiků vede k trvalému poklesu zájmu voličů o evropské orgány a k nízké důvěře veřejnosti. Evropská komise je dokonce nazývána "stokou evropské politiky".

Program imigrační politiky přináší jen mimořádně obtížné soužití s imigranty, které původní obyvatele Evropy psychicky a finačně vyčerpává. Vymáhání práva, prosazování zákonnosti a bezpečnosti se stalo fraškou. Protesty za vraždy jsou dokonce stíhány. Úpadek politiky EU se projevuje v přemíře směrnic a nařízení, ale žádné aktuální zlepšení nakonec není nikde vidět. 

Zdá se, že Evropa potřebuje svůj třesk, aby se objevilo světlo naděje.