Jarmila Klvánková: A z koho mají v Británii strach?

V Británii údajně přibývá případů tzv. žehlení prsou. Dívky má chránit před znásilněním. Obavy z takového násilného aktu vedou k tomu, že se dívce rozžhaveným kamenem tlačí na ňadra, aby se zastavil jejich růst. Tato strašlivá a nebezpečná praktika je rozšířená především v zemích subsaharské Afriky, jako je Kamerun, Čad nebo Togo.

Nebezpečná je především proto, že vedle trvalého znetvořeným a bolesti hrozí dívkám i nebezpečné infekce, neschopnost v budoucnu kojit a nezřídka i rakovina prsu. A protože tyto ostudné praktiky se aplikují už u desetiletých holčiček, jejich psychické utrpení je hrozné. Hovoříme-li o Británii, pak tzv. žehlení prsou, už probíhá všude tj. jak v Anglii, tak i ve Skotsku. Že jde o zjevné týrání děti je asi každému Evropanu jasné.

Článek o hrůzných praktikách přinesl portál iDnes, ale jak už to v českých médiích bývá, opět je to novinářská práce velmi nedokonalá. Svědectví zdravotních sester, že se s týráním dětí setkaly je hezké, ale k skoro k ničemu. Svědectví britské policie, že nic nevyšetřuje, protože nikdo nic nehlásí je směšné, a o to více směšně vyznívá prohlášení OSN, že žehlení prsou je jedním z pěti nejvíce podceňovaných druhů násilí na ženách.

A co je vůbec nejsměšnější je to, že článek neříká KOHO se občané ze subsaharské Afriky, jako je Kamerun, Čad nebo Togo bojí. Bílých Britů? Ti mají být těmi potenciálními násilníky? Asi nikoliv. Strach jde z někoho jiného, ale o tom se "politicky korektně" raději nepíše. Za chvíli se stejným náhledem "politické korektnosti|" nebude psát o bachařích v lágrech z doby holocaustu? To se jenom vracíme k praktikám totalitní žurnalistiky. Nic jiného to není a je to jenom špatně. Velmi špatně.