Jaroslav Málek: Hra na hodné není u voličů už populární, loď nikdo nechce

Doba, kdy Němci s plakáty v rukou vítali "uprchlíky" je nenávratně minulostí. Místo vděčnosti se hostitelské země dočkaly násilí, vydírání, náboženské nesnášenlivosti a nebezpečí ozbrojených konfliktů. Jen několik tisíc příchozích bylo skutečně uprchlíky, ostatní nikoliv. Jen drogy jsou výnosnější než neziskové organizace a jejich pašeráci, kteří importovali do Evropy téměř dva miliony lidí. Mnohé státy naprosto mimo politickou realitu počítají s tím, že umožní tzv. slučování rodin a to představuje dovoz dalších až čtyř milionů lidí. 

OSN navíc žádá, aby každému, kdo projeví zájem přijet do Evropy to bylo umožněno zároveň s poskytnutím všech výhod. Výhod, které pro domácí obyvatele nejsou. Mnohé vlády tak ze svých vlastních občanů učinili obyvatele druhé podřadné kategorie.

Možná proto Paříž už nepovolila lodi Aquarius 2 vylodění v jihofrancouzském přístavu Marseille. Popularita Vítajícího prezidenta Macrona je na 22% a to je pád, jaký asi ani ve snu neplánoval. Italové se s pašeráky odmítají bavit už absolutně. Přihlásila se tedy portugalská vláda, ale poté oznámila, že po domluvě s Francií a Španělskem přijme 10 z 58 migrantů na palubě. 

Každý migrant je dnes pro Evropu už jenom nebezpečím. Pohádky o tom, jak chybí statisíce lidí ve výrobách, službách a jinde a jak tato místa obsadí migranti jsou jenom pohádky. Proč by pracovali, když nemusí, proč by se začleňovali, když nemusí, proč by se chovali k hostitelům slušně, když nemusí a když navíc agresivita a nesnášenlivost přináší další výhody?

Zdá se, že to některým politikům už dochází. Ale jenom některým.