Jaroslav Škárka: Kalousek a padesát sirotků

Na dnešním jednání sněmovny se poměrně bouřlivě řešila otázka přijetí padesáti sirotků ze Sýrie. Srdceryvné projevy Kalouska a Langšládlové, kterým zdatně sekundovali již tradičně lidovci a pravděpodobně opět zfetovaní Piráti, byly na úrovni Svědků Jehovových. Nesmyslné bláboly. Alespoň, že je ve Sněmovně Václav Klaus mladší, který jako jeden z mála poslanců má racionálně pragmatický názor.

Je jasné, proč Kalousek a spol. podporuje příliv uprchlíků. Ví totiž, že neziskovky, které imigraci uprchlíků budou realizovat, získají peníze, ze kterých lze cokoliv "přesměrovat" do pokladny skomírající TOP 09. Zjevně církevní restituce už tolik nesypou... To, že blázniví lidovci, budou imigraci podporovat, je zřejmé samo o sobě. Kde není rozum a pravda, nastupuje víra a náboženství je základní filosofická pravda a v rámci víry se historicky spáchalo již mnoho zločinů. Na působení Pirátů ve sněmovně lze použít cimrmanovské "Kde to sakra jsem? Kam jsem se to sakra dostal?" A bohužel ať si šlehnou nebo ne, je to v podstatě jedno. Jsou pořád mimo.

V každém případě na uprchlické krizi parazitují neziskovky, které si z toho udělaly výdělečný a mnohdy bezpracný podnik. Všechny diakonie, člověk v tísni, společnosti pro integraci migrantů apod., jsou vyžírky a pračky na peníze. O pomoc jde až na posledním místě. Možná bych měl svůj blog přejmenovat na "Loupežník Kalousek, padesát teroristů a tisíce zlodějských neziskovek."