Jiřina Zvárová: Babiš vypálil do Pirátů. Ale chytré to nebylo.

Babiš vždy pod tlakem dělá chyby. Kauza Faltýnek mu klidu rozhodně nepřidala. Ale když zástupcům Pirátské strany v Poslanecké sněmovně řekl: "Zkuste se nejdřív živit poctivě a pak nám kažte," tak ro rozhodně taktické nebylo.

Co tím Babiš mínil? Že se poslanci Piráty živí i nepoctivě? Kdo a kde? Má na to Babiš důkazy? Jistě nepokládá zvolení za poslance za nepoctivou činnost. To by bylo absurdní.

Pokud Babiš má informace, že se Piráti živí nepoctivě měl by podle toho jednat. Trestní zákoník pamatuje na povinnost takové věci ohlásit, a protože Babiš mluvil v množném čísle, je možné, že zde působí nějaké organizované skupiny Pirátů, která se živí nepoctivě. Babiš však žádné důkazy pro své tvrzení nepředložil.

Ale opačně je to Babiš, který čelí obvinění, že si účelově založil obchodní společnost, aby na ní vylákal evropské dotace. 

Do finále se blíží možnost podávat hromadnou žalobu. Kdyby dnes Piráti na Babiše tuto žalobu podali, pokuta by jej zabolela. Doby, kdy kde kdo bez důkazu byl imperialistický slouha, kradoucí kulak či nepřátel lidu jsou pryč, ale zdá se, že Babišovi tato doba chybí. Jeho vyjadřování ji totiž až příliš připomíná. A byla to doba zlá, vražedná a totalitní.