Jiřina Zvárová: Merekelová, to je politika zkázy

Tak nám lhali a lhali a nakonec Wolfgang Schäuble řekne Němcům, aby zapomněli na to, že se víc jak milión migračních okupantů, kteří během posledních tří let zaplavili Německo, vrátí do svých domovských zemí. "Měli bychom si uvědomit, jak těžké je tyto lidi deportovat. Proto bychom neměli podporovat naději, že většinu těchto lidí můžeme poslat zpět," řekl Schäublea uvádí to Epshark.

Kdo pamatuje, tak ví, že nám tvrdili, že ti lidé utíkají před válkou a pak se vrátí domů. Mezitím se objevovali zprávy, jak mazaní Syřané vyprodali majetky a jeli dělat do Německa uprchlíky. Kde to neprošlo, tam to zkorumpovali a někde ta korupce i praskla.

Prostě německá politika postrádá to podstatné: Důvěryhodnost. Od roku 1949 jste si na čestnost německého kancléře pomalu mohli vsadit. Co tuto funkci získala Merkelová, můžete si vsadit na opak. Blokace při vstupu nových států do EU, obrat pravicové politiky do levicové, okupace Evropy migranty, útoky na východní státy, vyhrožování přímé nebo přes své poskoky a údajná "vedoucí úloha" v EU. To je politika Merkelové, politika zkázy.