Jiřina Zvárová: Stuchlík to nemá moc nastudované

Kandidát hnutí ANO na pražského primátora Petr Stuchlík tvrdí, že by nevstoupil do koalice s komunisty a extremisty. Pokud mu máme rozumět, tak asi myslí KSČM a SPD. Trochu divné, když hnutí ANO, za které kandiduje, složilo vládu právě s pomocí komunistů.

Prahu by rád viděl jako moderní západní metropoli. Tady opět trochu pozapomněl, že tyto metropole mají dnes velmi neblahé No-Go zóny a přestávají být vzorem. Chce stavět metro D a regulovat Airbnb pomocí lázeňských poplatků nebo změnit systém parkovacích zón. Když hovoří o tom, že rád dokončil stavbu pražského okruhu do tří let, nemůžeme se ubránit pocitu, že vůbec neví, o čem hovoří.

Stuchlík tvrdí, že se Krnáčové podařilo Praze ušetřit miliardy a ocenil její práci na ukončení systému Opencard nebo otevření tunelu Blanka. Jenomže Praha potřebuje stavět, nikoliv šetřit a tunel Blanka asi na Krnáčové až tak nestál. Stuchlík chce být stranicky zdvořilý, ale spíše si tím škodí.

Andreje Babiše ohodnotil Stuchlík jako tvrdého a nekompromisního podnikatele a dále uvedl, že se s některými jeho metodami se neztotožňuje. 

Inu odvahy má Stuchlík dost, zda to má i nastudované se tedy teprve ukáže.