Juncker hledá cestu k absolutní cenzuře

"Sociální sítě a internetové společnosti působící na území Evropské unie by měly mít povinnost do jedné hodiny odstranit veškeré příspěvky, vyhodnocené jako teroristická propaganda,"vykřikuje předseda Evropské komise Jean-Claud Juncker u svého posledního projevu. To jako návdavkem k povinnostem určených ze směrnice o autorských právech.

Jistěže nikdo nemá zájem o podporu a propagaci terorismu. Jistěže cenzura teroristů je správná. Jenomže u Junckera žádnou čestnost a správnost nehledejme, nikdy ji ve své funkci nepředvedl.

"Vyhodnocené jako teroristická propaganda"... tak zní ta část projevu. Kým vyhodnocené? Podle jakých kritérií? Kdo bude mít to příkazové slovo na stažení ze sítě v čase do 1 hodiny? Junckerova patička? Tak to klidně bude záporný i příspěvek typu "dobrý den", když se to těmto "budovatelům Evropy" nebude líbit. Snad za tohle nehodlá nikdo soudný zvednout ruku.

Připomínáme, že francouzské úřady letos v březnu zahájily trestní stíhání předsedkyně Národní fronty (FN) Marine Le Penové, a to kvůli šíření fotografií zachycujících zvěrstva páchaná Islámským státem (IS). Ale to přeci nebyla podpora terorismu, to byla VÝSTRAHA před teroristy!

Takže pokud se bude stupňovat cenzorní "merkelo-junckerismus" rozhodně to žádné demokracii neprospěje a takovou politiku je nutné odsoudit. Jednou a provždy.