Karel Kloud: Hon na politickou škodnou

Na rozdíl od iluzí pánů Kalousků, Bělobrádků, Fialů, Farských a další "vítačů" tato výzva k volbám s xenofobií či rasismem nemá nic co do činění. Jde pouze prostý pud sebezáchovy, který chrání rodinu, obec, národ a stát.. Již i Babiš pochopil, že platí zásada" ani jeden migrant". Doufám, že mu to vydrží.

Stačí zajet do Paříže a po prohlídce centra si v pravé poledne sednout do taxíku a sdělit šoférovi, že chcete do Saint Denis ( pařížská čtvrť), podívat se na místní katedrálu s hroby francouzských králů. Podívá se na vás jako na vola a tiše procedí mezi zuby, "pane vystupte si". Tuto příhodu zažil kolega právník, který chtěl ve zbývajícím krátkém čase do odletu ještě předvést svojí lepé přítelkyni něco z Paříže. Protože to není člověk ducha mdlého, rychle pochopil a pravil" s Francií jsem skončil". To je tak , když v čele státu je jeden debil nahrazen druhým a toho vystřídá magor a tak dokola již po několik volebních období.

"Sbohem má sladká Francie, měl jsem tě tak rád"
Co z tohoto krutě realistického a věrně popisného příspěvku znalce poměrů v arabském světě vyplývá pro nás, obyčejné trouby, xenofoby, fašisty, nevzdělance, burany atd.?, Jak každý ví těmito "epitety ornans", tedy přívlastky zdobnými, obdařuje umělecká šmíra, političtí zkrachovalci, politologové, rádoby vědci a aktivisté nejrůznější provenience, zkrátka "kavárna", všechny normální lidi, kteří pracují,vychovávají děti, tvoří hodnoty, platí daně. Mimochodem z daní těchto " duševních zaostalců" tato kavárenská pakáž žije, přisátá na cecky státního rozpočtu.

Nějak mi nedá v rámci daňových konsekvencí, stručně okomentovat výrok paní ministryně Maláčové, absolventky dvou " prestižních" univerzit, jehož podstata spočívala v tom, že když se přidá státním zaměstnancům, budou platit vyšší daně a tudíž se zvednou příjmy státního rozpočtu. Ekonomické perpetuum mobile je konečně na světě a ještě s přídavným točivým momentem. Jedno oko nezůstane suché. Tato pradlena má řídit ministerstvo? To i poslední sedlák chápe , že státní zaměstnanec žádné daně neplatí, protože je to pouze účetní operace. Peníze se vyberou od tvůrců hodnot, protože ti jediní něco reálně platí, pak se ukáží jako párek státním zaměstnancům a opět se strčí do ledničky státního fisku. Je to jenom účetní trik, jehož provozování navíc stojí dost značné peníze.

Státní zaměstnanci odjakživa pobírali služné, protože sloužili státu a to vždy bez daně. Nikdo nebyl takový idiot, aby se zabýval zbytečnými účetními operacemi. Ostatně daň ze mzdy je něco obdobného. Platí ji zaměstnavatel a je to vlastně jakýsi "tribut" ( poplatek), který stát vybírá od zaměstnavatelů za to, že mu dovolí "vykořisťovat" svoje poddané. Je to v podstatě takové " moderní výpalné". Není to mimochodem až zase tak dávno, co se v těchto zeměpisných šířkách žádná daň ze mzdy neplatila stát fungoval na tehdejší poměry velmi dobře.

Nicméně k hlavnímu tématu. Co dělat, aby to u nás nevypadalo brzy jako v Paříži, Berlíně či Stockholmu?

V každých volbách je třeba položit kandidátům otázku ve věci migrace. pokud odpoví bez váhání " ani jeden migrant" prošel základním sítem a pak ať si každý vybere podle své chuti. Pokud se začne kroutit, vysvětlovat , zaklínat se humanitou, náboženstvím, solidaritou, prosím je to jeho názor, u mne však do dalšího kola volebních úvah prostě neprošel. Jak říkal jeden starý myslivec " škodná se musí hubit již za mlada, pokud nemá velké zkušenosti"

Každé volby je třeba pojmout jako hon na škodnou. Jinak se nám rozmnoží jako divoká prasata a už s tím nikdo nic nenadělá.