Kavárenský presstitut: Jak by to asi vypadalo se sirotky - oponentura

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ještě na letišti - autobus s dětmi musí projet kolem demonstrantů s přeškrtnutými mešitami, obrázky, na nichž mají muslimové prasečí hlavu, a maketami šibenic. Na skla autobusu dopadají plivance a kameny. Děti jsou v šoku a prosí, jestli by se nemohly vrátit do relativního bezpečí uprchlického tábora.

Ještě nikdy Češi na žádné děti neútočili, proč by měli nyní?

Dva dny poté - MF Dnes oznamuje, že od "zdroje blízkého vládě" získala osobní údaje jednotlivých sirotků a publikuje předem připravenou reportáž z Damašku. Jejím hlavním tématem je zjištění, že soused strýce matky bratrance spolužáka jednoho z přijatých sirotků měl být bojovníkem Islámského státu. Na sociálních sítích to vyvolá lavinu příspěvků, jejichž nejčastějším mottem je "už je to tady" a "my jsme to říkali".

Ani tohle jsme tu ještě neměli...

Týden poté - do dětského domova, kde jsou děti prozatímně ubytované, proniká štáb TV Prima a odhaluje, že je tu víc hraček než v jiném dětském domově. Reportáž spustí lavinu výhrůžek a nenávistných statusů. Domov musí hlídat zvláštní jednotka policie.

Každý nemusí mít sympatie k TV Prima, ale tohle je podsouvání, které je účelově nenávistné

Pár dnů poté - Tomio Okamura ve videu na svém profilu poukazuje na rizika spojená s "údajnými teroristickými vazbami" přijatých sirotků, na nutnost policejní ochrany dětského domova a náklady s tím spojené. "Neomarxistické neziskovky nám lhaly, když přijetí sirotků líčily v růžových barvách. SPD jediná od začátku tvrdí, že to bude znamenat obrovské nebezpečí a stát obrovské peníze, které přitom nemáme pro naše slušné pracující občany," hřímá Okamura.

Okamura říká stále totéž...nemá důvod to měnit..

O den později - Hnutí ANO a několik dalších poslanců podpoří návrh SPD na svolání mimořádné schůze Sněmovny. Výsledkem je patnáctihodinový řečnický maraton, v němž se poslanci předhánějí v návrzích, jak "zajistit bezpečnost občanů" a "omezit rizika spojená s přijetím sirotků".

První seriózní postřeh o tom, že poslanci jen žvaní a většinově jsou k ničemu... ale to je v mnoha případech stejné a sirotci to nezmění

Měsíc po příletu - "Kauza sirotci" vytlačuje z veřejného prostoru prakticky všechno ostatní. TV Barrandov jí věnuje Kauzy, Instinkty, Duel i Arénu Jaromíra Soukupa. Miloš Zeman v Týdnu s prezidentem prohlašuje: "Víte, pane Soukupe, já mám děti rád. Ale dovolte mi, abych řekl jasně a bez politické korektnosti, že děti, které tímto způsobem zatěžují Českou republiku, která jim přitom nabídla, a to bych rád pane Soukupe zdůraznil, otevřenou náruč, nejsou žádné děti, ale problém. A problémy, jak mi pane Soukupe jistě dáte za pravdu, jsou od toho, aby se řešily".

Ano, to by bylo, aby špinavá slina neulpěla také na Zemanovi...

Půl roku po příletu - Děti zvládly základy češtiny a připravuje se jejich nástup do školy. Předseda školského výboru parlamentu Václav Klaus mladší bije na poplach před "neomarxistickým experimentem a zatahováním ideologie multikulturalismu do škol, které mají učit a ne vnucovat studentům politickou korektnost". Školy čelí záplavě výhrůžek. Problém, jak zajistit bezpečnou dopravu na vyučování, se ukazuje jako neřešitelný. Děti od svého příletu z bezpečnostních důvodů prakticky ještě nebyly mimo areál dětského domova, jehož ochranu muselo posílit několik Pandurů a policejní vrtulník. Sirotci jsou podle psychologů vystaveny stresu neustálých reminiscencí svých válečných traumat.

Vzhledem k tomu, že ony 15-17 leté "děti" jsou dávno v Německu, tak tohle nenastane nikdy...

Necelý rok po příletu - Děti z ČR za mimořádných bezpečnostních opatření evakuuje zvláštní letadlo UNICEF.

Necelý rok po příletu, kdy se fantazie Kavárenského presstituta nenaplní, navrhují čeští europoslanci aby proti České republice byl aktivován článek 7 SEU za nedodržování "Evropských hodnot". Odsuzujuící zprávu v EP přednáší Kavárenský presstitut...

Evropský parlament
Evropský parlament