Když se politická korektnost změní na naprostou zblblost

Až tak se pochechtává Petr Bystroň, který komentuje 'zblblé' německé studenty pod vlivem genderové ideologie.

Studentský parlament Humboldtovy Univerzity v Berlíně přijal začátkem léta nové pravidlo chování: veškeré debaty musí být ukončeny, pokud se ke slovu hlásí pouze muži a žádná žena. Pravidlo nazvali 'harte Quotierung', tedy 'tvrdá kvotace'. Tato absurdita se v Německu stává přímo vzorovým nesmyslem. Zavedla ji strana Zelených.

Úkolem Senátní vědecké rady nyní je, aby tuto zapeklitě složitou otázku rozuzlilo. Je legální nebo nikoliv? Avšak už tři měsíce je ticho po pěšině. Asi se slovutným profesorům nechce kousnout do kyselého jablíčka.

Studenti totiž postavili věc samu ad absurdum. V souladu s doslova idiotským rozhodnutím Evropského soudu pro lidská práva stanovili, že o tom, jaké má kdo pohlaví, rozhoduje každý sám. Teď hned na místě. Kdo tedy pozná, zda se do diskuze hlásí muž či žena, když vzhled se stal bezvýznamným rozlišovacím znakem? A co když se diskutující prohlásí za třetí pohlaví, jak německý parlament nedávno odhlasoval? Jak se jeho hlas bude počítat?

Wilhelm von Humboldt (1767-1835), po kterém je Univerzita pojmenována se asi obrací v hrobě. My živí jen nevěřícně kroutíme hlavou, kam se to zase to Německo řítí. Ideje jsou právě tak hloupé a stupidní jako byly za Hitlera.