Křesťansko-sociální demokraté v Německu žebrají a slibují

Když v říjnových bavorských volbách dostane Křesťansko-sociální unie (CSU) znovu důvěru voličů, bude mít Německo záruku na regulaci migrace, slibuje německý ministr vnitra Horst Seehofer.

Jenomže koaliční partner Merkelové poněkud zapomíná, že koalice s SPD už dávno není o pravici, ale o zradě Německa, zradě konzervativní politiky, o podvolení se migraci a o nedůstojnosti této strany.

CSU ještě při posledních zemských volbách v roce 2013 získala 47,7 procenta hlasů. Aktuální průzkumy dnes CSU odsuzují k 35 procent hlasů. "Kdo se kvůli svému politickému přesvědčení nebo náboženskému vyznání musí obávat o zdraví nebo život, ten si zaslouží ochranu a dostane ji u nás," hlásá CSU, která se ale podílela na přijetí cenzurního zákona, který Německo vrací do let nacismu. Bát se začali všichni Němci. Migrantů i sami sebe.

Konkurence CSU se formuje kolem strany Zelení se zhruba 17 procenty, AfD se 13 procenty, sociální demokraté s asi 12 procenty a Svobodní voliči počítají s podporou kolem deseti procent. Pět procent se míhá kolem Svobodných demokratů a Levice.

Jedno je téměř jisté. CSU kolaborací s Merkelovou a extrémní levicí, (která ovládla vedení v SPD)  v Bavorsku ztratí. Doufejme, že ji to přinutí změnit i politiku na celostátní úrovni. Merkelová je hrobař Německa i Evropy. A v CSU to ale nějak nechtějí vzít na vědomí. Volby jim nepochybně oči otevřou.