Lubomír Vylíčil: Cenzura

Aby se zatnul tipec nerůznějším rozvracečům, sýčkům a pochybovačům o správném směřování země a EU, začaly se objevovat první, tvrdě cenzurní zákony. V sousedním Německu vstoupil už 1. ledna v platnost zákon označovaný jako NetzDG. Nutí provozovatele sociálních sítí, které mají více než dva miliony uživatelů, aby tak zvaný "závadný obsah" mazali, a to do 24 hodin, jinak jim hrozí pokuta ve výši 50 milionů eur (1,3 miliardy korun). Něco ve stylu: Rozvracet socialismus si nedáme..

Závadným obsahem je pak cokoli, co nevoní současným euroelitám. Třeba tak zvané fake-news. Což jsou v podstatě zprávy, které si mainstream přeje před svými občany utajit. Nebo "nenávistný projev". Tím je míněna jakákoli, i opodstatněná a "odzdrojovaná" kritika menšin, migrace, migrační politiky, nebo (nedej alláh) dokonce státem protěžovaného islámu. A Německo se vůbec netají přáním, aby jeho nový zákon byl co nejdříve aplikován také ve zbytku EU.

Spoléhat se přitom může na své oddané, páté kolony. U nás už první, těžko říct vlaštovka, pokusně zakejhala. První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija v TV Barrandov řekla, že bychom o zavedení této věci měli uvažovat i u nás. Skutečně! Tak a volte v Praze ODS!

Když se na tyhle body podíváte, je situace jasná. Nemůže jít o nic jiného, než o promyšlenou, do detailů propracovanou a naplánovanou sebevraždu Evropy, naší kultury a naší civilizace. Pomocí cenzury. Aby nikdo na problémy neupozorňoval a tím nespustil nějaký předčasný pokus o záchranu.

Je nám tohle zapotřebí?