Monica Pilloni: Syfilis, tak zní akronym nové politické strany Laury Boldrini

Itálie: Bývalá předsedkyně poslanecké Sněmovny Laura Boldrini by chtěla založit novou politickou stranu která dá na frak pravici. Akronym LUE je ovšem k smíchu ... znamená to syfilis a další podobné příjemnosti. Nomen Omen?

Matteo Salvini nemohl před autogólem Boldriniové mlčet. Čím víc se tato politička angažuje, tím větší konsenzus Salvini sklízí. Jeho komentář "To zní slibně" spolu s úsměvem mluví za vše !

Ideově silně proimigrantská a zřejmě ještě dnes rozvášněná z manifestace na náměstí v Miláně proti Orbanovi a Salvinimu, vyzvala levicové síly, aby se v příštích evropských volbách utvořilo sjednocení pod jediným symbolem . Výzva platí např. pro členy Demokratické strany (PD), Possibile, Leu, Articolo Uno a pro další soudruhy ...

Laura Boldrini na twitteru:

Další evropské volby budou výzvou mezi dvěma světovými pohledy.

Co říkáte, kdyby se pokrokové strany postavili pravici a vzdali se svých symbolů k vytvoření jednotného seznamu ve znamení otevřenosti a inovace?

Faktem je, že zkratka "LUE" ve zdravotnictví označuje vše kromě příjemných pocitů. Encyklopedie Treccani vysvětluje, že termín pochází z latinského lues, což znamená "nemoc, mor, epidemii, nákazu". V jazyce lékařů a zdravotních sester je na druhé straně synonymem syfilis, - nepříjemné, sexuálně přenosné onemocnění. Obrazově řečeno má analogickou spojitosti ke slovům : mor, veřejná kalamita a neštěstí.

(Převzato se souhlasem autorky)

Foto: Laury Boldrini:Alberto Gianera