Monica Pilloni: Z RASISTICKÝCH VAJEC SE VYKLUBALA NIGERIJSKÁ MAFIE

Expremiér Renzi píše: Včera večer byla Daisy Osakue, italská žena, italská občanka, italská sportovkyně byla napadena. Nevíme, jestli je to opět případ související s rasismem, jak se v posledních týdnech již několikrát stalo. Je však zřejmé, že je třeba bojovat proti této atmosféře verbální a nejenom verbální agresi. Jsme ve vzdělávací a kulturní krizi.

Iredia Osakue, otec napadenéDaisy , byl odsouzen na pět let a čtyři měsíce vězení pro spolčení s kriminální organizací typu mafie, pokus o loupež a obchodování s drogami. Muž měl byl pověřen organizací nazvanou "Eiye", která sídlí v Nigérii, ale má mnoho odnoží i v Evropě. Středem pozornosti v procesu byl konkurenční boj s organizací "Black Axe", se kterou soupeřila o kontrolu Turínské oblasti. Skupině byly přičítány různé přestupky: podvody, zastrašování, pokusy o vraždu, zranění, vydírání a vykonávána fyzické násilí " bílou zbraní a střelnou zbraní" včetně "bičování prostřednictvím afrického nástroje s názvem kobu-kobu, aby se tak donutilo přičlenění dalších krajanů nebo na potrestání těch, kteří byli neposlušní".

Karabiníci ( carabinieri - vojenská složka policie) potvrdili, že muž, cobylzatčen za kuplířství nigerijských žen v roce 2002 je ten samý Iradie Osakue, Dnes je Iredia Osakue majitelem kanceláře pro vyřizování úředních listin pro imigranty "Daad Agency" v Moncalieri, která se stará o povolení k pobytu a povolení na základě sloučení rodiny. Zároveň je i kulturní mediátor v jedné neziskovce, která řídí imigrační příjem - sociální kooperativa Sanitalia, která řídí 15 příjmových středisek v kraji Piemonte.A městská policie v Turíně prý v roce 2006 znovu zatkla Iredia Osakue za aféru spojenou s obchodováním s nigerijskými dívkami.

Takže co k tomu nakonec říct? Opět se nám ukázalo co nám přináší nelegální a nekontrolovaná imigrace.

Iredia Osakue na fotografii

Vydáno se souhlasem autorky, zkráceno redakcí