Napráskal, co mohl. Teď Assange trpí

Assange už šest let žije a spí na dámském WC na velvyslanectví Ekvádoru v Londýně. Jeho cela má šest krát tři metry, smí vyjít na chodbu kde je pánské WC, kuchyňka a sprcha. Bivakuje si tam sám už přes 2 192 dnů...

Washington požaduje Assangeovu hlavu. WikiLeaks je prý nestátní, nepřátelská zpravodajská služba. Clintonová by mohla vyprávět. Ekvádorská Vláda v prohlášení uvedla, že počítačový expert Assange byl odpojen od internetu. Tvrdí, že Assange svými příspěvky na sociálních sítích "ohrozil dobré vztahy, která má Ekvádor s Británií a ostatními zeměmi Evropské unie i dalšími státy". Ředitel CIA Mike Pompeo, nyní americký ministr zahraničí, vloni tvrdil, že WikiLeaks je "nestátní, nepřátelská zpravodajská služba", a to kvůli zveřejnění dokumentů, odhalujících operace amerických zpravodajských služeb.

To je tak, když máte tajemství a ono se provalí. A ten kdo to uzavinil, ten to odskáče. Julian Assange je uzavřen v malé budově bez přístupu slunečního světla. Bylo mu odepřeno lékařské a zubní ošetření, byť to naléhavě potřeboval. Je vystavován dalšímu tlaku a je mu bráněno v pokračování jeho práce jako novináře, a je mu odpírána komunikace či kontakt s vnějším světem, dokonce i s vlastní rodinou.