Nigel Farage: „Já se nebojím“. Ale už dávno se hraje o politickou moc.

Známý politik v duchu posledních zjištění vyzval technologické giganty a sociální média, aby přestala cenzurovat pravicové účty. Leč je to výzva planá. Pokud nemá politickou podporu vlád (a tu zatím nemá), tak je to jen takový jeho výkřik do tmy.

Na otázku, zda se nebojí, že bude sám zcenzurován a zakázán, Farage odpověděl: "To je jeden z důvodů, proč se tak málo politiků bojí o tom mluvit. Říkají si, co kdyby je taky zablokovali, kdyby něco řekli."

Pak ale sociální sítě určují to, co budou politici říkat? Příště to budou politikům posílat písemně a ti se budou bát blokace, tak raději odříkají, co dostali od šéfů sociálních sítí nařízeno říci a pronést? To už nemá s demokracií nic společného. To je totalita mediálního prostoru. Ale nebezpečná nejen politikům, ale každému, protože kohokoliv lze slovy politika likvidovat, když ten tak učiní ze strachu, aby nebyl blokován.

Farage je v naivní představě, že Twitter nebo Facebook blokuje jen tzv.extremisty. Obě hlavní sítě už rozehrály hru o politickou moc. Jde jen o to, kdo a jak s nimi začne bojovat.