O mladé lidi se dnešní politici nestarají

Za Husáka se rodilo skoro dvě stě tisíc dětí ročně, ale v roce 1999 to nebylo ani devadesát tisíc. Mírné zlepšení nastalo v posledních letech a předloni podle údajů Eurostatu přišlo na svět 110 764 českýchnovorozenců.Zatímco v minulosti měly ženy děti ve věku 20 nebo 21 let, nyní je to nejčastěji kolem 30 let. Všechny další data odrážejí pouze počet dětí či počet dětí na matku. V minulémstoletí se jedné ženě v průměru narodilo více než dvě děti, současný průměr je 1,6 dítěte.

Důvody jsou více než jasné. Politici obvykle vytáhnou data, že lidé chtějí nejprve kariéru, hodně cestovat, vzdělávat se, užít si atd. Realita je ale jiná. Pro mladé lidi se dnes nenabízí ani polovina toho, co jim nabízel husákův socialismus.

Práce není a pokud ano, je mizerně placená. Školky pro děti se staly nedostupné.

Byty jsou drahé a rodinné domy na vesnicích se nevyplatí stavět. Není tam práce.

Podpora mladých rodin je politickým tématem všech českých žvanilů, ale ve skutečnosti existuje pouze stavební spoření ( a za to se toho mnoho nekoupí) a nyní stát vytasil nové půjčky. Za ty si v Praze koupí mladí lidé leda tak koupelnu.

Ochrana samoživitelek je nulová, jakákoliv pomoc je mizerná, vymáhání alimentů skoro nemožné.

Pořídit si dnes dítě je pro každou ženu neuvěřitelný risk. Nic takového jí v socialismu nehrozilo. A bezpečnost rodiny je pro matkou na prvním místě. O tom všem ta klesající porodnost je.