Patrik Nacher: Neberu ani korunu

Tohle je poněkud hloupé a dětinské hned ve dvou rovinách. 

Říci lidem, pár týdnu před volbami - dejte nám váš hlas, ale nečekejte, že budeme vládnout - umí asi jen Piráti. Kdo nevěří, může se přesvědčit. Lídr Pirátů v první odpovědi sdělí, že nechce kádrovat protikandidáty, aby poté nedělal nic jiného. V zásadě jsou všichni nepřijatelní a to z různých důvodů. 

Pokud se ovšem rozhodl pro tento kobercový nálet, měl by si k tomu zjistit alespoň elementární informace, protože třeba v mém případě (nevím, jak u ostatních) prostě a jednoduše lže. "Mluvím teď například o Patriku Nacherovi, který sedí v dozorčí radě firmy Pražská plynárenská Holding. To je firma, která nemá žádné zaměstnance a managementu rozděluje asi sedm milionů ročně na odměnách. Člen dozorčí rady si tam i s tantiemy přijde na nějakých 60 tisíc korun měsíčně.", odpovídá hlavní pražský Pirát. 

Takže, pane Hřibe, v DR PPH neberu ani korunu a jako uvolněný předseda výboru pro výchovu a vzdělání jsem nemohl ani teoreticky. 

Ale pojďme dál, nevím, kolik rozhovorů ještě Zdeněk Hřib poskytne, takže mu ušetřím čas strávený hledáním v monitoringu a ověřováním si faktů. Jakmile jsem byl zvolen poslancem, vzdal jsem se pozice uvolněného předsedy výboru, a to i přesto, že nejde o exekutivní funkci (primátor, náměstek, radní) a fakt, že oba úřady od sebe dělí pouze Karlův most. Udělal jsem to čistě z principu, protože kumulovat funkce znamená dopředu rezignovat na to, dělat ty věci plnohodnotně.

Jednoduché shrnutí i pro ostatní piráty, kteří jsou teď třeba ještě na moři - nepobíral jsem za dozorčí radu ani korunu a nikdy jsem nekumuloval. Omluvu? Vlastně ji ani nečekám. Byla by asi na místě, ani ve volební kampani by se neměly sdělovat nepravdy. Jestli tedy toto znamená ono "Pusťte nás na ně", tak to abychom se začali trochu bát.