Pavel Jamník: James Cameron- Terminátor: Temný osud

Milovníci série se opět mají na co těšit. Terminátor je opět na pořadu natáčecího dne a produkce se ujal jeho "otec strůjce" James Cameron.

Zatím fandové moc nadšeni nebyli. Třetí díl ještě jak takž šel, ale čtvrtý byl podivný a pátý to domotal děsivě. Plánovaný Cameronův díl hodlá trojku, čtyřku a pětku úplně pominout. Ostatně režisér Tim Miller, (má na svědomí film Deadpool) se v tomto s Cameronem shoduje.

Do filmu se vrací Linda Hamiltonová (ex manželka Camerona), která excelovala v druhém dílu. Více se toho zvědavci zatím nedozvěděli. Plán uvedení filmu je koncem roku a uvidíme, zde půjde o Terminátora, nebo jen o variaci na známé téma a neznámé tržby.

Právě touha získat hodně peněz vede k tomu, že se sice točí filmy prošpikované počítačovými triky, ale jejichž úroveň vzdor i hereckému obsazení je mizerná. Takové Studio Paramount Pictures je vzorovou ukázkou. Dnesbojuje s obřími ztrátami a to mu Cameron svým Titanikem kdysi vydělal miliardu. Ale remakeBen-Hura byl tak trapný, že se óbr prodělku nikdo divit nemůže.

Jestli něco Cameron umí, je to vybočit ze zajetých kolejí a najít ve známých vodách něco nového. Poslední díl nám alez trvalého kladného hrdiny, kterému divák fandil, udělal terminátořího padoucha a to se prostě nehodí, aby z Popelky se nakonec stala Čachtická paní Alžběta Báthoryová.

Sci-fi jsou moderní pohádky a i tam dobro a zlo musí splnit svůj účel. Pokud zlo vyhrává, divák se nedočká spravedlnosti a je zklamán, a to i tehdy, když ví, že výhra bolí a hodně stojí. Temný osud to může napravit, byť název je depresivní a smutný. Film takový vůbec být nemusí. A navíc Cameron prohlásil, že je to jen pracovní název. Takže naděje zůstala.