Petr Novotný: Když lháři na ČT lžou – pořad 168 hodin Nory Friedrichové

Po delší době jsem se zase, a patrně z nepochopitelných masochistických důvodů, podíval na 168 hodiny Nory Friedrichové. A udělalo se mi i fyzicky zle. Je to naprostá manipulace ve veřejnoprávní televizi. A ještě za naše peníze.

První reportáž se týkala lží politiků. Údajné odkrývání lží politiků.... Je snad na úrovni chovance psychiatrické léčebny tvrdit, že Komenský podporoval migraci (Komenský podporoval cestování, nikoliv nelegální stěhování, kriminalitu a zneužívání dávek), že blboun nejapný nevyhynul na Madagaskaru, ale jinde (ano, vyhynul na ostrově cca 200 km vzdáleném - možná jsem se taky spletl o deset kilometrů, takže podle Nory Friedrichové budu taky lhář), že Turecko nemá v Afgánistánu vojáky (ano, pár jich tam má, ale problém je přeci jinde), takže samozřejmě podle ČT Babiš, Zeman, Klaus ml. jsou lháři. Vrcholem pak bylo tvrzení, že Andrej Babiš také migroval (Babiš, ať se nám to líbí, nebo ne, byl občan Československa a po rozdělení měl přece jenom jiný status než ilegální přistěhovalec z Iráku). ČT provádí dlouhodobě manipulaci s fakty a sama lže. Inu "zloděj" volá "chyťte zloděje" a myslí si, že mu to projde...

Další reportáž se týkala novináře, který vnikl na pozemek a snažil se natočit vyjádření jiné osoby. Myslel jsem si, že bez povolení, či soudního rozhodnutí, nesmí nikdo vstupovat na pozemek někoho jiného. Nejspíš to ČT vidí jinak. Její reportéři jsou nadřazeni nad zákon, a proto mohou přeskakovat ploty a vnikat na pozemky, jak se jim zlíbí. Pokud ano, pak by měli následovat blbouna nejapného a co nejrychleji vyhynout. Nebo alespoň by měli dotyčného novináře zavřít.

Poslední reportáž se týkala matek - samoživitelek. Vyzněla v jejich prospěch. Údajné "chudinky", o které se musí (jak v reportáži zaznělo), stát postarat. Realita je ale jiná. Samoživitelky si většinově za svůj osud mohou samy. Většinou jsou to ženy, které se zamilují a hned (bez racionálního promyšlení) chtějí dítě a nejlépe tři další, protože dotyčného "bezmezně milují". Že by to za půl roku od seznámení mohlo být jinak, nevnímají. Samoživitelky jsou ženy, u kterých chybí rozum a převažují emoce. A tohle nesmyslné uvažování podporovat ze svých daní opravdu nechci.

V každém případě mi pořad "168 hodin" zkazil večer. ČT není veřejnoprávní televize, ale prolhaná hlásná trouba mainstreamu. Platit poplatky ČT je splachování peněz do kanálu.


(Pozn. redakce: K problému samoživitelek zde článek: https://www.sit-as.cz/l/o-13-miliard-jsou-osizeny-ceske-deti/)