Petr Štěpánek na FB: Ještě že už tam nebydlím.

Bývalý předseda československé vlády Antonín Švehla (to je ten, co ho chce Zeman dávno po zavíračce vyznamenat) kdysi napsal Karlu Čapkovi: "Vy jste jedním z těch intelektuálů, kteří hlásají svobodu a demokracii a kteří by se zároveň chtěli zbavit politických stran... Likvidace politických stran by znamenala diktaturu: demokracie je založena na politických stranách."

Jak rozbít politický systém? Ne že by v Hradci Králové vůbec nekandidovaly také normální politické strany, ale hrají víceméně marginální úlohu. Zato nejrůznější kandidátky typu Za Hradec krásnější tu mají prim. Skoro se chce napsat, že každý městský bafuňář jde do voleb s vlastním spolkem. Dokonce i ti, kteří dříve oblékali trikot klasických politických stran.

A tak si můžete vybrat: Hradecký demokratický klub, Koalice pro Hradec, Slušná politika a Hradečtí patrioti, Změna pro Hradec...

Jestli jsou to pravičáci, levičáci, konzervativci, pokrokáři, sluníčkáři či vítači se chudák volič může jenom dohadovat. Ale všichni to nepochybně myslí dobře. Cesta do pekel ovšem, jak známo, bývá dlážděna právě dobrými úmysly.

Ještě že už tam nebydlím.