Plivání na Trumpa v přímém přenosu

Asi tak se dá hodnotit "pravdivá" kniha Boba Woodwarda, o níž se zmiňují mj. i novinky.cz. Asi bude stejně tak pravdivá, jako "ruská stopa" kterou pro CNN odhalil pomocí svého zdroje jeho bývalý, také slavný kolega Carl Bernstein. Ten má po skandálu se svým zdrojem Lanny Davisem, bývalým tiskovým mluvčím Clintonové v CNN patálie přímo nezáviděníhodné.

Pro mladší ročníky připomeneme, že v minulosti Woodward získal Pulitzerovu cenu právě s kolegou Carlem Bernsteinem za prozrazení aféry Watergate vedoucí k pádu prezidenta Richarda Nixona v roce 1974. Jak se pak ukázalo, za aférou Watergate stál agent Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Mark Felt. Tento náměstek ředitele FBI tehdy z osobní nenávisti předal důvěrné informace dvojici reportérů deníku The Washington Post Carlu Bernsteinovi a Bobu Woodwardovi. Ti v podstatě jen opisovali předané. Agent si říkal Hluboké hrdlo podle tehdy slavného pornofilmu a odhalil se až po třiceti letech krátce před smrtí.

Vydá-li dnes Woodward knihu rozhovorů se zhrzenými lidmi z Bílého domu, je to pro Trumpa negativní reklama. Ale jak říkal správně německý kancléř Helmut Kohl, když na něj házeli Němci vajíčka a rajčata, že negativní reklama sešikuje příznivce a ti přijdou k volbám. A tak to také bylo. Vyhrál je čtyřikrát.