Podivný to Aspen Institute Central Europe

Opravdu podivná to instituce. Údajně slouží jako nestranná platforma, kde se mohou setkávat politici a zástupci podnikatelů, stejně tak přední novináři atd. Institut za českou stranu sdružuje politiky, kteří by měli být na opačných pólech politického spektra. Ale zde nejsou. Aspen se tváří apoliticky, takovéto havlovské FÓRUM a údajně veřejný program prý usiluje o prezentaci náročných myšlenek.

"Snažíme se podporovat strategické myšlení, které přesahuje místní a odvětvové hranice." To hlásá na svých oficiálních stránkách Aspen Institute spolu s plánem uspořádáním politických zasedání.

Pozoruhodné je, že přes poměrně velkou účast českých politiků ( přes padesát lidí !) nepublikuje nikdo z jich žádné výsledky jednání v tomto institutu.(sic!) A to na seznamu vidíme české poslance, české ministry, české preferované publicisty, Slovensko tam má dokonce ex-premiérku...atd.

Spíše to vypadá na nějaké pro-globalistické sdružení, jehož cílem je dosazovat své lodi na politická místa. Takoví Noví zednáři... tak to působí.