Podivný Trumpův právník a podivné to české zprávy

US Today

Cohen připustil obvinění z lhaní o svém příjmu, aby se vyhnul daním z příjmů, (Pozn. Peníze od Trumpa na právní služby totiž nepřiznal do daňového přiznání a to je v USA velmi vážné provinění). Cohen tvrdí, že to byly příspěvky na podporu kampaně Trumpa. (Pozn. Ty by samozřejmě daňovému přiznání nepodléhaly.) Nepřiznané příspěvky do kampaně pro Trumpa by byly porušením zákonů o financování kampaní. Cohen potvrzuje, že peníze vyplatil dvěma ženám, které tvrdily, že se s Trumpem stýkaly, proto, aby mlčely.

Poznámka poslední: Zdá se že mazaný advokát Cohen usvědčený z krácení daní hledá cestu jak z toho vybruslit. Formálně ovšem Cohen vykřikuje, že nechce prezidentskou milost. Tu lze udělit i za krácení daní.

(Zdroj:https://1url.cz/QMzOY)

České Aktualne.cz:

Právník Michael Cohen přiznal, že na Trumpův pokyn před volbami 2016 zaplatil dvěma ženám za mlčení o jejich údajných sexuálních aférách s Trumpem. Tím byl porušen zákon o financování kampaní, spolupachatelem by nepřímo byl i prezident Trump.

Trumpův bývalý právník se tím sám přiznal k porušení zákona o financování prezidentských kampaní, neboť peníze nebyly následně vykázány jako výdaje na kampaň.

Podezření, že porušil zákon, je pro opoziční demokraty v Kongresu dostatečným věcným důvodem, aby se pokusili vyvolat proces Trumpova odvolání z funkce, takzvaný "impeachment".

(Zdroj:https://1url.cz/kMzOc)