Politika Německa žene Evropu na kraj války

Rusko ztratilo trpělivost něco vysvětlovat. Tak předvádí sílu. Až příliš to připomíná šedesátá léta minulého století, kdy tehdejší Sovětský svaz demonstroval vystřelení raket z ponorek v oblasti Arktidy, sestřelil špionážní americký letoun a umístil na Kubě své jaderné nosiče. Vždy, když byli Rusové zatlačeni do kouta, vycenili zuby.

Špinavá politika Německa, která směřuje k trvalé kolonizaci východní části Evropy v Ukrajině narazila na Janukovyče a tak se konal "demokratický" převrat s loutkou Porošenkem na čele. A aby tento politik byl hodně povolný a zcela závisel v energetice na libovůli Merkelové, staví se plynovody Nord Stream, aby o to více Ukrajina musela u Německa a Ruska žebrat. Společná nelibost Němců a Rusů k Ukrajincům má ale své limity.

Když Německo ohlásilo, že plánuje nové vojenské jednotky složené z migrantů obvykle muslimského vyznání, informace mohla vypadat jako nepovedený žert. Tím ale vůbec být nemusí. Stejně tak požadavek Německa, aby byly z území SRN staženy všechny cizí vojenské kontingenty klidu nikomu nepřidal. A posledním prolomením tabu byly veřejné úvahy vlády Merkelové, že by si Německo mělo pořídit jadernou zbraň.

I proto v Rusku začaly největší manévry ruských ozbrojených sil od konce studené války, do kterých bylo povoláno téměř 300 000 vojáků. Cvičení Východ 2018 představuje vedle počtu vojáků i 36 000 tanků a obrněných vozidel, víc než tisíc letadel, vrtulníků a dronů a 80 bojových a pomocných plavidel. V průběhu manévrů budou nasazenynejmodernější ruské zbraně včetně mezikontinentálních raket Iskander schopných nést jadernou nálož, tanků T-80 a T-90 nebo letounů Su-34 a Su-35. Na moři Rusové prověříkřižníky s raketami s plochou dráhou Kalibr

Manévry mají trvat týden.

--------------------

OTÁZKA ODCHODU ČESKÉ REPUBLIKY Z ALIANCE NATO MÁ PROTO DNES JINÝ ROZMĚR