Právo v Turecku dnes je asi jako v Německu. Mizérie.

V listopadu roku 2017 prezident Erdoğan podepsal "zákon muftí", který umožňuje státem pověřeným klerikům (nebo prostě imámům) provádět svatební obřady "navzdory obavám občanské společnosti, že by to mohlo ovlivnit výskyt manželství s nezletilými dětmi". V lednu 2018 orgán pod jurisdikcí prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana navrhl, že podle islámského práva by se mohly dívky vdávat již od 9 let a chlapci ženit od 12 let, píše Burak Bekdil.

Podle nadace Turkish Philanthropy Funds (TPF) je v Turecku 40 % dívek mladších 18 let přinuceno k sňatku. Nadace TPF zjistila, že v Turecku nedokončí střední školu v celonárodním průměru 56 % studentek. TPF dále zjistila, že předčasná manželství se vyskytují zejména v rodinách s nízkou úrovní vzdělání. Pojem "nízké vzdělání" zahrnuje téměř celé Turecko, neboť průměrná doba školní docházky v zemi je pouze 6,5 roku. (Zdroj: https://1url.cz/BMKHU).

Spojenec v NATO se ale vykazuje spíše návratem do středověku, než moderní společností, po které tolik volal zakladatel moderního Turecka Mustafa Kemal Atatürk.

Pachatelé zneužívající dětskou nevěstu byli během prvního soudního stání osvobozeni, jiný soud v Ankaře vsadil do vazby čtyři vysokoškolské studenty za to, že během své promoce vystavili plakát, který soud považoval za urážku prezidenta Erdoğana. V Turecku můžete zneužívat 13letou dívku a zůstat na svobodě, ale nesmíte dráždit prezidenta, dokončuje Burak Bekdil. On sám za kritiku Ergodana byl vyhozen na dlažbu po 29 letech novinářské práce.