Přes 50% potravin pro Čechy jsou šmejdy?

Evropský parlament se minulý týden shodl, že potraviny dvojí kvality budou považovány za klamání spotřebitele. Hezká slova po mnoha letech doslovného okrádání spotřebitelů. Ale nedejme na "hodný " EP. To přiznání totiž vyplynulo z testování 65 produktů z nichž byla více jak 50% nekvalitních. Kdo si vzpomene,jak Slovensko prohrálo při u Soudního dvora Evropské unie, když prokazovalo, že Coca-Cola na Slovensku je jen obarvená voda, nikoliv však v Německu, tak se dnes musí jenom smát.

Vždy když tu samolibouEU odhalíme a doženeme jako každého pokoutního šmejda do kouta, tak vychrlí "prohlášení", "opatření" a holedbá se řešením.

Eso české politiky v EU Jourová srdnatě prohlašuje, že pokud firmy rozdíly neodstraní , tak by Komise zveřejnila jména firem, které zboží dvojí kvality vyrábějí. Už vidíme, jak se Coca-Cola třese hrůzou. Ale abychom nenasazovali vlčí hlavu chudince Jourové, kvalitu potravin musí hlídat podle prodejců národní úřady, nikoliv evropské. To by ale u nás nesměla být korupce prorostlá už i pomalu do poslední úřednické kanceláře...