Rudolf Mládek komentuje: Michal Půr: Politici jsou kousek od likvidace novinářů

Marný článek autora, který hovoří o zlu pro novináře. O sociálních sítích, kde se nedodržují pravidla, kde neplatí autorská práva ani reklamní omezení, a která likvidují novináře jako postřik hubí zahradní škůdce. To vše je pravda. Půr nelže. A k věci samé ještě dodává:

"My jsme byli dosud tak naivní, že jsme si mysleli, že ochrana svobodných médií je samozřejmostí. Že nemusíte nikoho přesvědčovat, aby tak činil. Teď víme, že to tak není, a tak jsme také museli jít s kůži na trh. Můžete se vsadit, že budeme urputní až na samotnou hranici snesitelnosti. Bojujeme totiž o život."

Demokracie se nepochybněneobejde bez svého "hlídacího psa", kterým kdysi byla svobodná média. Ale ta už téměř neexistují a na to neměly sociální sítě žádný vliv. Svobodu médií zlikvidovali jejich vlastníci, protože je začali využívat pro svůj prospěch a nikoliv pro svobodu demokracie. A novináři začali psát to, co vlastník požadoval. Ostatně jim nic jiného nezbývalo, když se ničím jiným uživit neuměli. Když Půr hovoří o ochraně "svobodných médií" je to spíše ochrana jejich památky. Nikoliv realita.

Druhým prvkem, který novináři přinesli do veřejných médií je bulvarizace, výmysly a plánované nepravdivé útoky jak na politiky, tak na občany. Z novinářů se stali lovci lidí, nikoliv ochránci práva, spravedlnosti, poctivosti a férovosti demokracie. A každý takový "lovec", který pro peníze začal špinit a udávat slušného člověka je lidská zrůda, protože tomu pronásledovanému začasté bezdůvodně zničil kariéru, někdy i rodinu a život. Proto lidé začali novináře nenávidět. Protože se stali nepřáteli obyčejných lidí. A když prezident Zeman hovoří o vyhubení novinářů, není to hezké, ale dav tomu aplauduje. A ví proč.

Nejsou to totiž sociální sítě, které zaplavují mediální prostor lží, polopravdou a očerňování. Byť samozřejmě nějaký ten podíl tam také je, včetně projevů až nenávistných a následně trestaných. Ale hlavní mediální podvody vyrábějí ona samozvaná "svobodná média" a na ty lidé na sociálních sítích reagují odporem, kritikou a výsměchem.

Půr slibuje, že bude bojovat o život. To mnozí musíme dělat už dávno, protože do špinavé břečky nás "svobodná média" nahnala doslova (čtenář promine) svinským krokem. Takže pokud jde o plán na "vyhubení" novinářů, u občanů tito ochranu nenajdou. Ale zavinili si to především sami.

(Původní komentovaný článek zde: https://1url.cz/PMrBw)