Rudolf Mládek: Nenávist v EU

"Migrace do Evropy není samovolná, ale řízená elitami Evropské unie. Ty totiž Evropu jako takovou nenávidí a pomocí uprchlíků ji chtějí změnit." Tvrdí to v médiích bývalý prezident Václav Klaus.

Svůj výrok nepochybně opírá o to, jak trestuhodně "elity" EU chrání vnější hranice EU, jak bagatelizují zločiny příchozích, jak nálepkují každého označením nacista, rasista, pravičák, kdo s migračním politikou EU nesouhlasí. Ano, nenávist těchto lidí k národům v Evropě lze dovodit.

Jenomže co dál?

Nenávist "elit" by se snadno mohla přenést na nenávist mezi národy a to vždy v Evropě vedlo k válkám. Vzpomeňme poslední konflikt v Jugoslávii. A ti "hodní" tam nevyhráli...protože tam už vůbec nebyli.

Údajnou "nenávist" cenzurují všechny sociální sítě mnohdy i u běžných slov, jako je opice, prase, černý apod. V textu mnohdy vůbec nemající žádnou spojitost s nenávistí.

Je tedy nenávist už i ve společnosti? Tedy v té české? Ono to nebude tak horké...Navíc svítá malá naděje, že věci by se mohly pohnout k lepšímu.

V květnu 2019 budou volby do Europarlamentu a jeho promigrační složení by mohlo doznat výrazných změn. V té době už bude Spojené království mimo EU a to také ukáže, jak lze existovat bez Bruselu, který možná v zápalu dobra už jen všem škodí. A co je to nejhorší: Jeho politika prezentované nenávisti ke kritikům jeho politiky by mohla v Evropě vyvolat konflikt až válku. Takže změna je více než nutná.

Evropský parlament
Evropský parlament