Salviniho plán na Ligu lig

Vytvořit silnou a výraznou frakci v Evropském parlamentu by rád italský ministr vnitra Salvini. Cílem je rozbít as zrušit současný Brusel a vytvořit nový tak, aby se co nejkvíce blížil modelu Evropských hospodářských společenství, která byla ekonomicky velmi úspěšným projekte. Totalitam, které z Bruselu otravuje veropský vzduch už je nedýchtelná.

Plán Steva Bannona, bývalého poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa, je vytvořit velkou populistickou alianci, která by oslabila Evropskou unii měl ke vzniku Ligy lig napomoci. Bývalý Trumpův stratég proto založil organizaci nazvanou Hnutí (The Movement) a ve volbách do Evropského parlamentu v květnu 2019 chce spojit všechny nespokojené voliče. Zatím to ale tak moc nevypadá.

Alexander Gauland z Alternativy pro Německo (AfD),k tomu říká: "Zájmy evropských protisystémových stran se od sebe navzájem liší. Panu Bannonovi se koalici podobně smýšlejících (stran) zformovat nepovede."

Přiznejme, že se to tak sice jeví, ale na Trumpa by před dvěma lety také nevsadil nikdo ani pětník. Spíše než neochota bude proti Bannonovi hrát čas. Ten totiž nemá.