Trump koná a prospěch se dostavuje

Donald Trump navrhl zvýšit z deseti na 25 procent cla na čínské zboží, jehož roční hodnota dovozu dosahuje 200 miliard dolarů.

Čína v reakci se připravuje zavést odvetná cla na americké zboží v roční hodnotě 60 miliard dolarů. Čína si i nadále vyhrazuje právo zavádět další protiopatření, uvedla Česká televize. A my umíme počítat protože 200 - 60 = 140 plus pro USA.

USA totiž stále nepřijímají EU a čínskou ideu, že mají mít povinně ztrátový vzájemný obchod. Trump navíc přidal kritiku Číny a Evropské unie za manipulace se svými měnami. Schytal to od něj i FED, ať prý raději úroky nezvyšuje.

Evropská unie ale náhle hodlá aplikovat nulové sazby cela na spotřební zboží, které původně Trumpovi na jednání G6+1 odmítla. Ale pak po tlakem hrozby cel na auta ve výši 25% raději přijala. A ještě to prohlásila za své vítězství. (Co vše nedokáže s mozkem provést alkohol...)

Hlavní americké akciové indexy zvesela uzavřely páteční obchodování v plusu. Zpevnily díky pozitivním výsledkům firemního sektoru, který se zlepšuje díky clům a opatřením, které Trump už prosadil.

Tak abychom si to vysvětlili.

A dodejme, že WTO není žádná organizace volného obchodu, ale organizace, která dosáhla zatím pouze dílčího snížení cel díky vzájemným dohodám globalistů. Jiné bariéry jako kvóty, enviromentální překážky (pamatujme ty švindle s emisemi aut) a další ochranářská opatření neumí WTO odstranit a úmyslné manipulace s měnami rovněž ne.

Obrat "Obchodní válka" se stal v médiích frekventovaný a s tím, že ta česká ukazují žalobnickým prstíkem na Donalda Trumpa. Ale známé "zloděj křičí chyťte zloděje" zde platí na 100% i bez jakýchkoliv cel.

Prosťáčkům v Česku se snadno bulíkují lži, ale ta doba, kdy hlavní média byla nositelem té jediné a správné pravdy končí. Pomalinku, ale končí.