Jaroslav Škárka: Víte, jaký je rozdíl mezi okupací v 68 a Mnichovem v 38? O Mnichovu se mlčí.

Začínám být znechucen mediální masáží, především zaprodané ČT, která v posledních dnech provádí naprosto průhlednou protiruskou propagandu prostřednictvím okupace v roce 1968. Když pominu fakt, o kterém ČT "taktně" mlčí, že agresi v 68 provedla vojska celé Varšavské smlouvy včetně bývalé NDR, Polska, Maďarska a dalších. Tak invazi neprovedli Rusové, ale Sovětský svaz, což byl stát poskládaný z mnoha republik a národností včetně dnes téměř uctívané Ukrajiny, Litvy, Estonska, Gruzie a mnoha jiných, v současnosti samostatných států. Nikde jsem neslyšel od úžasných komentátorů ČT, že by se za invazi měla omluvit i například Ukrajina, která se na ní také podílela.

Druhý aspekt souvisí s tím, že krátce po sobě proběhnou dvě výročí, která naši budoucnost ovlivnila negativně na řadu let dopředu. O invazi vojsk Varšavské smlouvy jsem se zmínil, Mnichovský diktát 29.9.1938 byl další událostí, která svým důsledkem byla pro naši státní existenci ještě hrůznější, než okupace 21. srpna. Pro připomenutí, naši smluvní spojenci Anglie a Franci vydali v roce 1938 bezohledně Československé pohraničí hitlerovskému Německu, což posléze vyústilo v okupaci celého státu, druhé světové válce a následně k cca 70 miliónům mrtvých. Ve srovnání se srpnovou okupací, ve vší úctě, nepoměr.

Ale třeba se pletu, možná "objektivní média" v čele s ČT stejným způsobem, jako to dělají se srpnovou invazí, budou také prokládat svoje vysílání otázkami "Víte že, anglický premiér Chamberlain se bál Hitlera ....", nebo bude na ČT 24 denně rozhovor s osobností, která Mnichovský diktát odsoudí (viděl jsem v poslední době rozhovor k srpnové invazi s Magdou Vašáryovou a udělalo se mi fyzicky nevolno), či od prvního září budeme pravidelně sledovat filmy s Mnichovskou tématikou. Čeká nás v brzké době nejspíš úžasný film "Dubček" (z upoutávek a z toho, že za filmem stojí ČT, soudím, že to bude bezpochyby kvalitní, objektivní, vyvážený, správně zaměřený a ze státní poklady financovaný film), ale možná se v duchu "veřejnoprávní" TV dočkáme i filmu Mnichov, který bude o německé a italské agresi za druhé světové války v Evropě a zbabělosti Angličanů a Francouzů. Spíše je ale pravděpodobné, že "nezávislá" ČT by v duchu mainstreamu natočila film, ve kterém za druhou světovou válku vlastně může Rusko a nějakým záhadným způsobem také Putin.